Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Tak to prawda nie żyje już  z 10 lat
Z ciekawości, orientuje się ktoś może ile kosztuje pensjonat w Targowisku ?  😉
950zł/mc plus opłata za padokowanie i podawanie witamin
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
30 marca 2012 09:54
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/miasto-krakow/1215290-walka-o-maltretowane-konie-wlasciciel-sie-schowal.html
😲 🙁

Szkoda tylko, że nie znaleźli dla nich lepszego miejsca na powrót do zdrowia...
Kami   kasztan z gwiazdką
30 marca 2012 13:33
Myślę, że w ich przypadku każde miejsce będzie lepsze od dotychczasowego... Mnie się włos na głowie jeży jak coś takiego widzę. I to w środku miasta...
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
30 marca 2012 14:38
[quote author=duunia link=topic=196.msg1354884#msg1354884 date=1333097669]
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/miasto-krakow/1215290-walka-o-maltretowane-konie-wlasciciel-sie-schowal.html
😲 🙁

Szkoda tylko, że nie znaleźli dla nich lepszego miejsca na powrót do zdrowia...
[/quote]
Dobrze, ze wogóle znalazł się ktoś kto chciał je wziąć... Najłatwiej krytykować jak się samemu nie może albo nie chce pomóc
Cobhrina jeśli znasz miejsce gdzie TOZ trzyma w większości swoje konie i mówisz , że Wiatowice są gorszym rozwiązaniem to chyba niewiele wiesz....
a co w Wiatowicach jest nie tak?
Pytam z czystej ciekawości 😉
[quote author=Cobrinha link=topic=196.msg1354994#msg1354994 date=1333104998]
[quote author=duunia link=topic=196.msg1354884#msg1354884 date=1333097669]
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/miasto-krakow/1215290-walka-o-maltretowane-konie-wlasciciel-sie-schowal.html
😲 🙁

Szkoda tylko, że nie znaleźli dla nich lepszego miejsca na powrót do zdrowia...
[/quote]
Dobrze, ze wogóle znalazł się ktoś kto chciał je wziąć... Najłatwiej krytykować jak się samemu nie może albo nie chce pomóc
[/quote]
Nord, na pewno znalazłyby się lepsze miejsca jeśli o to chodzi... wziąć? a co myślisz że tam za darmo stoją? hehe
Luśka, nie powiedziałabym że jest gorszym, tylko że mogłoby być lepsze...
Alaska, no cóż, było o tym kiedyś poro wiec nie ma co wracać do tematu 😉

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
30 marca 2012 20:07

Nord, na pewno znalazłyby się lepsze miejsca jeśli o to chodzi... wziąć? a co myślisz że tam za darmo stoją? hehe




Nie. nie myślę, że za darmo, ale być może nikt inny ich nie chciał, albo gdzieś indziej było za drogo? nie wiem, ale przypuszczam, że jeśli masz pomysł na lepsze dla tych zwierząt miejsce to zawsze może się zgłosić do TOZu i zaproponować lepsze warunki, mimo wszystko myślę, że ktoś jednak skontrolował w jakich warunkach zamieszkają
Nie znam Wiatowic, ale byłam kiedyś w Gdowie oglądać konia do adopcji i niestety już nie wierzę w sprawdzanie warunków przez TOZ 🙁
Może ktoś wie ile wynosi obecnie cena pensjonatu w Swoszowicach? I wiecie może jakie stajnie w Krakowie mogą być interesujące pod względem ceny i warunków, oraz położone tak zeby mona było dojechać autobusem? oczywiście chodzi mi o cenę pensjonatu. Pytam bo wiem że to się  ciągle zmienia i nie wiem gdzie warto się wybrać na poszukiwania 😉
żaczkowa   gone with the wind
31 marca 2012 08:26
kassik, jeżeli chodzi o WLKS Krakus, to ostatnio na zawodach była kartka o podwyżce i była tam cena bodajże 1000zł/duży koń, 900zł/kuc.
Jeżeli chodzi o dobry dojazd, to zapraszamy do nas, ale z warunkami trochę gorzej :P
kassik strikte w Krakowie to ciężko znaleźć coś dobrego.. Wszystkie godne polecenia stajnie są poza granicami miasta - Szarzy, Targowisko, Facimiech, może Santos? Zależy czego szukasz, czy stajni sportowej z warunkami do całorocznego trenowania czy stajni bardziej rekreacyjnej 😉
Do Szarych i Santosa jest dobry dojazd dla niezmotoryzowanych, nie wiem jak z Facimiechem?

Gdzie w Krakowie kupię pasze Besterly :kwiatek: ?
W DCG i Czterech Kopytach 🙂
I w Karino, przez Tatianę Pętlak.
I w horse tarde  w hucie, maja najlepsze ceny  tej paszy w Krakowie. Przynajmniej sprawdzałam dwa miesiace temu to tak było🙂
http://www.horse-trade.pl/
kolebka  tuż pod stajnią w Facimiechu mamy przystanek, ale chyba nieczynny bo od kiedy tu jestem ani razu nie widziałam autobusu, ani rozkładu jazdy.
http://konie.sos.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1328277996&archive=&start_from=&ucat=&

wiecie, że to Kraków?
Forumowa Cocker kupiła od niego bardzo zaniedbanego hucuła, Met od niego ratowała konie. Myślałam, że tragedia tych koni już się skończyła  😲
Kami   kasztan z gwiazdką
01 kwietnia 2012 11:31
Tak sobie myślę, że póki Polska nie doczeka się Straży/Policji dla zwierząt takiej z prawdziwego zdarzenia jak w Stanach albo Anglii, to nie ma szans na wzięcie się porządnie za takich ludzi  🙄 do tego przydałoby się, żeby sądy zaczęły w końcu wymierzać najwyższe wyroki...
a w Facimiechu konie stoją już w nowych boksach i ludzie zaczęli się zjeżdżać. Nowa stajnia jest cudowna, tylko teraz trzeba sprzęt przenosić z tej mniejszej stajenki a to już mniej przyjemne  😁
Czyli piewsza ćwiartka już otwarta?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
01 kwietnia 2012 16:21
http://konie.sos.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1328277996&archive=&start_from=&ucat=&

wiecie, że to Kraków?
Forumowa Cocker kupiła od niego bardzo zaniedbanego hucuła, Met od niego ratowała konie. Myślałam, że tragedia tych koni już się skończyła  😲


Złocień?
kolebka najepiej czegoś z hala i dojazdem bo nie mam samochodu niestety :P ale na szarych to mnie chyba nie stać 😉 a jak wyglądają ceny w santosie i tych pozostałych stajniasz? rozglądam sie już teraz a konia bym chciała przywieźć po wakacjach na przyszły rok akademicki 🙂
Dorcysia tak pierwsza ćwiartka już otwarta 😍  byłam dzisiaj i widziałam - stajnia naprawdę baaaardzo fajna🙂 od czasu gdy byłam tam ostatnio czyli dobre kilka miesięcy temu sporo się zmieiło, tak więc prace posuwają się w szybkim tempie do przodu🙂
kassik Szarzy 1200/1300zł, Santos 990zł, Targowisko 950zł+padoki+witaminy, Facimiech chyba docelowo 1000zł?
Jak coś, to proszę poprawić  :kwiatek:
Zobacz sobie do katalogu stajni na re volcie, halowych stajni nie ma niestety za wiele - te które wymieniłam, to chyba te o najwyższym standardzie ogólnym.
Tak, w Facimiechu pierwsza ćwiartka już otwarta i chociaż mieszkamy parę miesięcy na placu budowy, to pełen  👍 dla właścicieli ośrodka, bo wcale tego nie odczuwamy. Jest wszystko, jak ma być dla konia zapewnione. Ruch na wybiegu, czysty boks, kamienie wspólnie ustalone i opieka. A dla ludziów jest pełne zaplecze socjalne, nawet kwiatki na rabatkach, co bardzo cieszy oko.
kolebka dziękuję :kwiatek: a Ty gdzie stoisz z koniem? 🙂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
01 kwietnia 2012 21:41
kassik ,ja i Kolebka stoimy właśnie u Szarych  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się