Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

ElaPe, kluczem do tego zdania jest jego dalsza część która brzmi:
bo wstawiłaś zdjęcia do takiego, a nie innego wątku.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 08:34
[quote author=kare_szczescie link=topic=49.msg1354808#msg1354808 date=1333092633]
ElaPe, kluczem do tego zdania jest jego dalsza część która brzmi:
bo wstawiłaś zdjęcia do takiego, a nie innego wątku.
[/quote]

nie chodzi mi o żaden klucz, a źródło skąd czerpiesz swą wiedzę na temat ilości pojawiających się mięśni na ciele konia w wyniku treningu w świetle długości tego treningu.

Taka norma - ile po 9 ile po 14 a ile po 3 latach treningu koń powinine mieć tych mięśni. I ile to za mało a ile za dużo.
Wciskasz mi w palce coś czego nie napisałam, więc bądź tak miła i tego nie rób. Nie czerpie wiedzy na ten temat z żadnych źródeł, jak równierz zapewniam Cię, że nie istnieje wzór zapisany w książkach na temat nabierania masy mięśniowej w czasie u ogółu  koni. Zreszta wspaniale o tym wiesz.
Stwierdzam jedynie fakt, że kiedy wstawia się zdjecie do tego wątku, chciałoby się widzieć dobre umięśnienie konia, a nie czytać o jego ujeżdżeniu, co oczywiście jest osiągnięciem, tylko trochę nienamacalnym z pozycji osoby czytającej w tym przypadku.
zdjecia sa zle i tyle. jedyne co mozna stwierdzic, to ze kon zeszczuplal. i tyle tylko widac po zdjeciach. porownywac nalezaloby do podobnego zdjecia jak pierwsze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 08:48
Stwierdzasz fakt - z tym że ten "fakt" jest oparty na twoim indywidualnym widzimisię

Stwierdzam jedynie fakt, że po 9 miesiącach chciałoby się od  tego konia trochę więcej mięśni




ElaPe, nigdy nie rozumiałam Twojego podpisu, dyskusja z Tobą jest zwyczajnie nudna, bo jak się usr*sz połówki zdania to nie umiesz ruszyć dalej. Nie zdarza Ci się to pierwszy raz.
Dla mnie EOT, nie zamierzam dalej z Tobą "dyskutować".
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 09:00
Nie ma oczym dyskutować tak naprawdę. A i tak jak widać i tak nic nie kapujesz.
Stwierdzasz fakt - z tym że ten "fakt" jest oparty na twoim indywidualnym widzimisię

Stwierdzam jedynie fakt, że po 9 miesiącach chciałoby się od  tego konia trochę więcej mięśni

tak, wlasne zdanie, wlasna opinia jest oparta tylko i wylacznie na widzimisie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 09:56
[quote author=ElaPe link=topic=49.msg1354830#msg1354830 date=1333093687]
Stwierdzasz fakt - z tym że ten "fakt" jest oparty na twoim indywidualnym widzimisię

Stwierdzam jedynie fakt, że po 9 miesiącach chciałoby się od  tego konia trochę więcej mięśni

tak, wlasne zdanie, wlasna opinia jest oparta tylko i wylacznie na widzimisie.
[/quote]

no właśnie.

Widzimisię nie jest żadnym faktem.
Dzień dobry wszystkim🙂
Zdjęcia każdy wrzuca jakie ma, tak myślę. Jak będę miała profesjonalne w postawie zootechnicznej to dodam😉 Wpływ treningu jest widoczny na pierwszy rzut oka. I nie chodzi chyba w tym wątku o ocenę czy koń jest za gruby czy ma za mało mięśni tylko o zmianę w  wyglądzie właśnie.
Kare Szczęście - odpowiedziałam o ujeżdżaniu tego konia bo sama zaczęłaś wyjeżdżać z dziwnymi tekstami o Totillasie.

Dodam Wam, niedowiarkom, następną zagwozdkę: koń wyścigowy w pierwszym roku treningu i tuż przed startem. Też nie widać różnicy???

Nigna   Warto mieć marzenia...
30 marca 2012 10:18
maszka: Ale w tym wątku oceniamy raczej zmianę w muskulaturze konia ; )  A taka jest niewidoczna przez źle dobrane zdjęcia ; )
Co do tego konia wyścigowego podoba mi sie bardziej na pierwszym zdjęciu.
Pewnie trochę kwestia gustu a trochę tego czy wiemy coś o koniach wyścigowych. Koń z pierwszego zdjęcia umarłby w połowie dystansu🙂😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 10:48
Pewnie trochę kwestia gustu a trochę tego czy wiemy coś o koniach wyścigowych. Koń z pierwszego zdjęcia umarłby w połowie dystansu🙂😉


były kiedyś wstawiane tu zdjęcia konia wyścigowego w treningu oraz w kondycji reprodukcyjnej, po zakończeniu kariery.

I na 100% każdy z tu obecnych jakby nie wiedział, to by wskazał na konia w kondycji reprodukcyjnej jako na tego najbardziej obrośniętego mięśniami w wyniku treningu bo prezentował się naprawdę imponująco.
Ja też bym wskazała konia na pierwszym zdjęciu jako w tego lepszej kondycji

Wyścigowo jestem zielona. Ale domyślam się, że koń powinien być jak najbardziej "suchy" a skóra powinna powlekać mięśnie bez grama tłuszczu
Folbluty - te Irlandzkie, nawet bez treningu wyglądają jak cyborgi. Natomiast koń w formie wyścigowej musi mieć najmniejszą możliwą masę przy największej objętości mięśni i prawie żadnego łuszczu. To oczywiste.
Dodam na marginesie, że prezentowana klacz wygrała swój wyścig o 10 długości i była określona jako jedna z najlepszych w Irlandii w tamtym czasie...
Można sprawdzić na stronach Irladzkiego Turfclubu. Imię Zenaide.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 11:03
Ja też bym wskazała konia na pierwszym zdjęciu jako w tego lepszej kondycji



ja w sumie też i pewnie wielu innych.

To jest niestety dowód na to jak mylące są zdjęcia i jaki jest poziom naszych ocen wpływu treningu na wygląd.
A może po prostu nie wiecie jeszcze wszystkiego o koniach???
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 11:07
A może po prostu nie wiecie jeszcze wszystkiego o koniach???


święta racja.
Swoją drogą ciekawe o ile długości by wygrała, gdyby nie miała takich koszmarnie wysokich piętek i postawy 'słonika na piłce'. A co do tego, że zdjęcia mogą być przeraźliwie mylące się zgadzam - sama mogłabym wstawić zdjęcia swoich koni robionych jednego dnia i podpisać "pół roku różnicy" 😁
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 marca 2012 11:59
No i tu dochodzi też kwestia oświetlenia. Na pierwszym zdjęciu słońce podkreśla muskulaturę konia dlatego wydaje sie "napakowany" a wcale taki nie musiał być ;D
cieciorka   kocioł bałkański
30 marca 2012 12:01
Zdjęcia każdy wrzuca jakie ma, tak myślę.

Tak, ale na pulpit, u siebie na komputerze. Ten wątek służy porównaniom. To tak jakbyś porównywała swoje zdjęcia z 4 nad ranem i po wyszykowaniu się na imprezę pod kątem wpływu ceny ceny ubrań które masz na sobie na wygląd. 🤔wirek:
Zdjęcia są dobrane fatalnie i na prawdę nie da się na ich podstawie czegokolwiek dostrzec.
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 marca 2012 12:16
cieciorka: niektórzy dostrzegli  🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 marca 2012 12:31
No i tu dochodzi też kwestia oświetlenia. Na pierwszym zdjęciu słońce podkreśla muskulaturę konia dlatego wydaje sie "napakowany" a wcale taki nie musiał być ;D


oczywiście że tak. wystarczy zrobić zdjęcie pod slońce i ze slońcem tego samego dnia temu samemu koniowi by się o tym przekonać.
U konia wyścigowego jedynie co widzę to pogłębiająca się podsiebną postawę.
trzynastka   In love with the ordinary
30 marca 2012 13:06
nine-pomijajac fakt, że fotki są kiepsko dobrane, to nine dlaczego wpływ  lansu???


Bo koń pokazany zupełnie inaczej, w innych warunkach.
Kondycja wybiegowa- zapuszczona grzywa, długa sierść, taki "o" stojący sobie konik pod ogrodzeniem.
Drugie zdjęcia, konik wycacany, obstrzyżony, pod jeżdżony, lekko odchudzony, na ujeżdżalni, pozbierany.



milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
30 marca 2012 13:16
nine-rozumiem teraz  😉 Zapytałam bo w pierwszym momencie odebrałam to jako niemiły przytyk, tym bardziej, ze jakiegoś nadmiernego lansu tam nie było - koń bez owijek, ochraniaczy, para ubrana schludnie i czysto, ale bez jakiegoś szczególnego wypindrzenia  😁 😉 Dzięki za odpowiedź  🙂
wrzucam się w rozmowę  🤣
wstawiam zdjęcia mojej kobyłki - na pierwszym jakoś parę miesięcy po zajeżdżeniu (początek 2008), na drugim - już w trakcie treningów (fotka z lutego 2012).
Jak wam się podoba? 😀
[img]http://c.wrzuta.pl/wi1282/4856158b000e3c804f75cb94/pc200006[/img]
[img]http://c.wrzuta.pl/wi19650/742acd82002130a94f75cb5e/dscn3732a[/img]
Asiaj, wstaw Okrzemkę!!
super szyja!
mi się bardzo podoba 🙂 szyja, pupka.. piękna kobyłka 🍴
OT: co to za ogłowie? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się