STOP Skaryszew

montana   małopolskie
01 marca 2012 17:45
poprzewracało się w głowach tym zielonym http://vege.com.pl/aktualnosci/parskanie-w-ciemnosci.html
Dlaczego wszędzie pod tymi fejsbukowymi zdjęciami pisało o nielegalnym transporcie .? Przecież targ w Skaryszewie jest legalny ..


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432276224779&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater
m.indira   508... kucyków
01 marca 2012 17:54
przeraża mnie ilość komentarzy na fb, przeraża treść podpisów i wpisów, przeraża głupota ludzka w myśl jedyna prawda ta nasza prawda...
szuwar piękne zdjęcia, nie ma się do czego przyczepić, z klimatem targu i tamtejszą atmosferą, obiektywne, szczere, normalne... i chyba jako jedyna takie profesjonalne zdjęcia masz, o reszcie wolę zapomnieć, o braku obiektywizmu, niefachowości i wreszcie podatności na media i rozgłos, gratuluję Tobie żeś oparła sie parciu na szkło(nie w sęsie obiektywu rzecz jasna swego aparatu a tak nawiasem co daje taki efekt, który szeroki kąt?)

akcja kopyt bardzo mi sie podoba lecz by to móc zrealizować pasowałoby takowe urządzonko które wczoraj mi w oczy wpadło

a wtedy żaden koń nie straszny
rumka   niezbadane są wyroki boskie
01 marca 2012 17:57
mhm czesc osob ze zdj juz sie zainteresowalo tymi podpisami i pomowieniami...
montana   małopolskie
01 marca 2012 18:03
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 marca 2012 18:12
Nie poprę już żadnej fundacji ,,ratującej" konie, a tym bardziej nie będę przekazywać na nie 1%m od podatku (jak będę pracować :P)
[quote author=Sonkowa link=topic=65714.msg1323419#msg1323419 date=1330624536]
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432288745092&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater
mi to nie wygląda na nogi po złamaniu..


tu też
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432286025024&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&permPage=1
niech sie nie kompromitują, znawcy

[/quote]
Ech. Ciemny naród wszystko kupi  😵
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
01 marca 2012 18:25
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432288745092&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater  moim zdaniem to po prostu tzw niedźwiedzie pęciny a nie zrosty po zlamaniach  🤔
m.indira   508... kucyków
01 marca 2012 18:25
i dlatego jak widze takie komentarze to mnie mdli, koń po złamaniu nogi, na pewno obu bo obie takie same, hmmm ciekawe, pewnie na pasach był, kilka miechów wisiał bo nijak nie mógł ustać na połamanych nogach, koszt leczenia przypuszczam spory i na targ pojechał jeszcze ... bez komentarza
ludziom sie poprzewracało w dupskach, nie głowach bo oni głów nie mają ...
a teraz wyobraźcie sobie laika, trafia na fotki jak te wyżej, czyta opis i nóż w kieszenie mu się otwiera, bo przecież ktoś kto podpisuje zdjęcie musi  się znać, narasta w nim złość, zaczyna czytać nawiedzone wpisy, artykuły w stylu cała prawda o..., i jeszcze bardziej się wkurza bo przecież Ci co tam się wypowiadają, piszą samą prawdę!!! więc wypowiada się że wszystkich sprzedających na szafot itd itp i jakie te koniki biedne a ludzie źli...
dlatego cieszę się że byłam, widziałam, wiem i kocham to forum, jakże obiektywne i zdrowe ...
a może zwyczajnie-normalne
[quote author=pędzący wicher link=topic=65714.msg1323451#msg1323451 date=1330626325]
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432288745092&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater  moim zdaniem to po prostu tzw niedźwiedzie pęciny a nie zrosty po zlamaniach  🤔
[/quote]
Wysłałam wiadomość do autorki tych fotografii i podpisów - ciekawa jestem jaka będzie reakcja, a moze wcale jej nie będzie ?
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
01 marca 2012 18:35
nie ma co z nimi dyskutować wiedzą swoje. komentując jeden z takich wątków na fb zostałam zbesztana przez zielone panie bo jem mięso a jeżdżę konno i nie mam serca  😵
m.indira   508... kucyków
01 marca 2012 18:36
armara, sama sobie już odpowiedziałaś, Ty myślisz że te podpisy tylko laicy oglądają? ilu ze znawców takich jak my, napisało oburzonych brakiem profesjonalizmu i bajeczkami wyssanymi z palca, i co? cisza... ocean spokoju... no jak się wycofać teraz? jak przyznać że dla publiki zrobiło się show, jak przyznac się do matactwa?
nie będzie odzewu, do mnie nikt nie napisał w odpowiedzi, bo dobrze wiedzą że prawda jest inna, ale ich prawda - jakże barwna
Ircia   Olsztyn Różnowo
01 marca 2012 18:43
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432288745092&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater
Sonkowa pod tym zdjeciem napisałam jej że mi to wygląda bardziej na miękkie pęciny a nie na złamanie, ale gdzieś zaginał ten mój wpis  👀
Pod siwym, chyba ogierem ktoś napisał że piękny BYŁ, ja dopisałam... czemu BYŁ, przecież siwków nie biora na mięso.
Dziwne to wszystko, a te zdjęcia i opisy to są dla mnie takie durnowate że nie chce sie tego czytac i ogladać  😵
Dlaczego wszędzie pod tymi fejsbukowymi zdjęciami pisało o nielegalnym transporcie .? Przecież targ w Skaryszewie jest legalny ..


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432276224779&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater


Ponawiam pytanie , bo jestem bardzo ciekawa jak to jest .. ? Chyba , że to kolejne wyssane z palca brednie..
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
01 marca 2012 18:49
najbardziej rozbraja mnie relacja tej dziewczyny zamieszczona pod zdjęciami. wielkie oburzenie ponieważ ludzie nie chcieli pokazywać tarze paszportów koni. a jakim prawem tara chciała oglądać prywatne dokumenty? ,,Żony handlarzy podeszły do nas i zaczęły krzyczeć, że mamy się wziąć do roboty a nie protestować przeciwko czemuś o czym nie mamy pojęcia.." i wielkie zdziwienie że ktoś śmiał tak powiedzieć. przecież dla wielu tych ludzi to jedyny środek utrzymania  🤔wirek: i nie widzę nic karygodnego na większości tych zdjęć. ujęcie ziewającego konia z zamkniętymi oczami podpisane: przerażony koń.  🤔 paranoja
Napisałam do pani od zdjęć. Jestem bardzo ciekawa odpowiedzi , o ile oczywiście ją dostanę..  👀
m.indira   508... kucyków
01 marca 2012 18:53
targ jest legalny, nie mam pojęcia jak nocny załadunek koni może być nie legalny, no kuźwa nie czaję, jak jadę na zawody i pakuję w nocy to też nielegalnie, co jest nielegalne, załadunek czy że w nocy bo nijak to się ma do prawdy, kto bowiem zabroni takiego załadunku?
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
01 marca 2012 18:56
dla nich jest to nielegalne a jakim prawem i kto dał im zgodę na fotografowanie tych ludzi??  🤔
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 marca 2012 18:57
m.indira, jak możesz tak katować konie? Przecież w nocy jest ciemno i nic nie widać- to znęcanie sie nad zwierzakami 🤬

Obawiam się dziewczyny że albo nie dostaniecie żadnej odpowiedzi albo dostaniecie bardzo niemiłą odpowiedź 🙄
[quote author=pędzący wicher link=topic=65714.msg1323483#msg1323483 date=1330628185]
dla nich jest to nielegalne a jakim prawem i kto dał im zgodę na fotografowanie tych ludzi??  🤔
[/quote]
No właśnie, przecież to jest łamanie prawa zwyczajnie.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2012 19:04
To nie jest łamanie prawa. W takich miejscach tak samo jak na imprezach masowych czy np. zawodach jeździeckich można robić zdjęcia zarówno ludzi jak i towarów, zwierząt itd.
m.indira, wystarczyłoby zorganizować kilka takich poskromów http://www.kupsprzedaj.pl/o/poskrom/1468459 . Na 2 strugających 1 poskrom. Inaczej nie wyobrażam sobie werkowania koni, które nie podają nóg. Ale z takim poskromem i więcej koni 1 osoba mogłaby "obskoczyć". Szło by w miarę sprawnie.
To nie jest łamanie prawa. W takich miejscach tak samo jak na imprezach masowych czy np. zawodach jeździeckich można robić zdjęcia zarówno ludzi jak i towarów, zwierząt itd.

Można, ale istnieją pewne obostrzenia. Mozesz zrobić zdjęcie tłumu, ale indywidualnej osoby już nie bardzo, chyba że jest ona osobą publiczną, powszechnie znaną, która w danym miejscu pełni swoje obowiązki.
bera- najgorsze było to, że koń wypił 6 litrów wody z wiadra i oddał mocz ze stresu! Piękny artykuł.

Dlaczego wszędzie pod tymi fejsbukowymi zdjęciami pisało o nielegalnym transporcie .? Przecież targ w Skaryszewie jest legalny ..


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2432276224779&set=a.2432266944547.87334.1787860471&type=3&theater

Ponawiam pytanie , bo jestem bardzo ciekawa jak to jest .. ? Chyba , że to kolejne wyssane z palca brednie..


Akurat tu może być coś na rzeczy, bo targ jest od 6 rano, a kto wstaje o 6 wie, że już o tej godzinie jest jasno.


m.indira dziękuję  😡 :kwiatek: Zdjęcia robiłam "w przelocie" . A obiektyw to sigma 10-20.  Ja tam się piszę na zwykłe cęgi ale sprężynowe + 2 chłopów do pomocy , taka szlifierka nie miałabym odwagi 😀

PS. Można zamieszczać zdjęcia o ile ma się zgodę na ich publikację od osoby fotografowanej lub jest się fotoreporterem akredytowanym , pracującym dla gazety itp.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2012 19:20
armaro nie do końca jest tak jak piszesz 😉 W miejscach publicznych można robić zdjęcia ludzi, także pojedynczych osób. Natomiast posługiwanie się wizerunkiem fotografowanej osoby w sposób mogący naruszać jej godność osobistą jest już wykroczeniem/przestępstwem (tego akurat nie jestem pewna). Jeżeli którykolwiek z handlarzy znajdujących się na zdjęciach poczuł, że zostały naruszone jego dobra osobiste może złożyć zażalenie, ale musi zrobić to sam, ponieważ w żadnym przypadku nie jest to sprawa ścigana z urzędu.

Nie można też fotografować osób (nawet w miejscach publicznych), które ewidentnie na to nie pozwalają.
armaro nie do końca jest tak jak piszesz 😉 W miejscach publicznych można robić zdjęcia ludzi, także pojedynczych osób. Natomiast posługiwanie się wizerunkiem fotografowanej osoby w sposób mogący naruszać jej godność osobistą jest już wykroczeniem/przestępstwem (tego akurat nie jestem pewna). Jeżeli którykolwiek z handlarzy znajdujących się na zdjęciach poczuł, że zostały naruszone jego dobra osobiste może złożyć zażalenie, ale musi zrobić to sam, ponieważ w żadnym przypadku nie jest to sprawa ścigana z urzędu.


No i to miałam na myśli. Myślę, że w pakiecie z podpisami spokojnie można posądzić autorów o naruszenie dóbr osobistych 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2012 19:33
A ja zgłaszam te wszystkie fejsbukowe zdjęcia jako oszustwo. Bo to jest jawne oszustwo! Gdzie tam złamania? Gdzie pytam? Owszem, kopyta fatalne, niedźwiedzie pęciny, ale żadnych złamań. Szlag mnie trafia jak patrzę na takie idiotyczne protesty, a jeszcze bardziej boli mnie to, że kiedyś bym się z chęcią do nich dołączyła - bo nie miałam pojęcia i wierzyłam w takie brednie.
Jak dla mnie sam targ - super sprawa, tylko tak jak większość osób tutaj, chciałabym, żeby zmieniła się jego forma.

Jeśli chodzi o konie rzeźne, też absolutnie nie mam nic przeciwko. Jedyne co, nie pasuje mi to, że przyjmowane są też konie, które wcale w tym celu nie było hodowane. Z drugiej jednak strony, nie dziwię się, że są tam sprzedawane - jak nikt inny nie chce? Popieram jak najbardziej odbieranie, a nawet i wykup, przynajmniej w niektórych sytuacjach, ale tylko tych zwierząt, które z powodu urazu, znudzenia czy czegokolwiek są wysyłane na talerz, a nie do cholery tych od małego hodowanych na mięso!

Brednie o prehistorycznej wręcz wartości konia są już dal mnie totalnym absurdem. Mam nadzieję, że Ci zieloni kiedyś wszyscy razem przykują się do jakiegoś tira i zostaną wywiezieni razem z mięsem. I to najlepiej w śnieżycę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się