Obozy jeździeckie

theklaudia  Ekwador prowadzi także obozy letnie!!  🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
Był ktoś może na obozie w Mariankowie ?
Szukam jakiegoś obozu z koleżankami do 1500 zł / 2 tyg  🏇
Minimum 2h jazdy dziennie  🏇
Skoki przedewszystkim
Tereny  🏇

Ujeżdżalnia  🏇

Proszę o jakieś info czy stronki 😀

PS. do Wolicy i Skrętu nie ma miejsc 🙁
Nie chce mi sie szukać w tym wątku już..
Jakie macie opinie na temat Skręta...? 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2012 21:43
Kubusiowata, wyszukiwarka nie gryzie 😉 a opinie o skręcie są bardzo dobre (sama byłam i tu polecałam) tylko już miejsc nie ma, ludzie już rezerwują na następne wakacje powoli 😉
Szukałam w wyszukiwarce;D Ale chciała poznać tu jakąś aktualną opinie;p
Powiem tyle że jestem szczęśliwą posiadaczką miejsca na wakacje 2012 w Skręcie, i szukam różnych opinii ;p
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 lutego 2012 13:59
Ja byłam w wakacje 2010 i 2011 i polecam 😉
Pomimo tego, że od 6 roku życia jeżdżę konno, nigdy nie byłam na obozie konnym i tak ostatnio stwierdziłam, że normalnie muszę kiedyś zaliczyć taką atrakcję. Niestety (albo i stety) mam już 18 lat i własnego konia. Zastanawiam się czy ktoś wogóle organizuje takie rzeczy dla ludzi, którzy mają trochę większe ambicje niż galop po lesie i zdanie odznaki, z własnymi końmi. Wiem, zawsze można pojechać niby gdzieś z koniem w trening, ale tak smutno samemu trochę. Za to towarzystwo 13-letnich dziewczynek też nie bardzo mnie urządza... Może ktoś zna jakieś miejsce, gdzie jeżdżą ludzie raczej z tej górnej granicy wiekowej? Gdzie można odpocząć, potrenować, przedewszystkim na własnym koniu, ewentualnie na innych? Może po prostu jakieś fajne miejsce, gdzie można z koniem pojechać, potrenować z kimś konkretnym, ale wyjazd raczej w formie wypoczynkowej niż czysto treningowej?

Dodam, że jestem z trójmiasta, a ośrodki na drugim końcu Polski raczej odpadają.

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 lutego 2012 14:13
zoja, myślę że to zależy też od terminu. Ja wyjeżdżając do Skręta w wakacje spotykam pełen przekrój wiekowy- od 12 latek po dorosłe osoby, nawet w średnim wieku powiedzmy, niektórzy przyjeżdżali z własnymi końmi. Za to na turnus wrześniowy wybierają się już raczej studenci i wyżej wiekowo bo młodsze osoby idą po prostu do szkoły 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
13 lutego 2012 15:07
W tym przedziale wiekowym byłam w Robsonach z tym że tam to raczej właśnie odznaki i galop po lesie, chyba że prywatnie z panem Pacyńskim 🙂
A nie myślałaś o tym, żeby gdzieś prywatnie pojechać?🙂
Myślałam 🙂 Ale nadal potrzebuję miejsca gdzie znajdę ludzi w podobnym wieku, warunki do mieszkania, wypoczynku i jazdy. Najlepiej niedaleko 🙂 Polecacie coś? Wiem, że jest wątek o wyjazdach "w trening" ale myślę, że mój problem pasuje tu, gdyż u mnie trening jest raczej rzeczą drugoplanową. Przedewszystkim fajna atomosfera, pastwiska dla konia, dopiero potem jazda. Nie szukam miejsca, gdzie będziemy mogli jedynie "tyrać", nie jesteśmy sportowcami. Chętnie nauczymy się czegoś, ale nie kiepskiej atmosfery czy mało przyjaznego otoczenia  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 lutego 2012 16:02
zoja, w Skręcie można się powozić w terenach, na maneżu (są pojedyncze przeszkody crossowe ale i zwykłe drążki chyba były), można się pobawić naturalem (ich konie są robione metodami naturalnymi- to chyba najspokojniejsze konie jakie znam). To obozy raczej nie sportowe a rekreacja, fajna atmosfera, dobra zabawa. No ale miejsc raczej brak (może na wrzesień coś zostało- wtedy towarzystwo "poważniejsze"- ale wątpię bo chętnych dużo a musiałoby być miejsce nie tylko dla ciebie ale i dla konia). Można pojechać z własnym koniem i jeździć zarówno na swoim jak i na ichnich na zmianę, dziennie 2 godziny jazd- rano i po południu/ wieczorem. Jak grupa chce to jedna z jazd zamieniana na lekcję naturala 🙂
Hmm, brzmi całkiem fajnie, ale ja niestety w przyszłym roku będę w maturalnej klasie, a jestem w dość specyficznej szkole więc wyjazd na obóz w ciągu roku odpada  🙄 Może coś innego polecacie? Gdzieś, gdzie znajdę miejsce?

Chyba nie potrafię się dobrze wyrazić co do moich oczekiwań "poziomowych", ale postaram się to jak najlepiej przedstawić. Nie chcę jechać w trening, taki z prawdziwego zdarzenia, ale chciałabym pojechać gdzieś, gdzie będę mimo wszystko mogła się czegoś na poziomie nauczyć. Sama siebie zaliczam do głębokiej rekreacji (klepiemy dupy wokół placu, od wielkiego dzwonu jakąś Lkę śmigniemy), ale nie chcę trafić w miejsce, gdzie jazdy będą typowo rekreacyjne (zastęp, 20 cm kopertki, gdzie ludzie ledwo co galopują, o chodach bocznych nie slyszeli, a ich jedyną ambicją jest zgięcie koniowi głowy, bo przecież wtedy jest "zebrany"😉. Rozumiecie o co chodzi? Miejsca gdzie instruktorzy wiedzą mniej niz przeciętny rekreant, a wszystko skupia się wokół bezcelowego krążenia w kółko na szkółkowych trupkach też istnieją. I tego chciałabym uniknąć. Bo jest rekreacja i rekreacja, można nie być sportowcem a mimo wszystko z koniem i ze sobą pracować  😉
rumka   niezbadane są wyroki boskie
13 lutego 2012 16:15
A możecie polecić jakiś fajny obóz gdzie przyjmują osoby pełnoletnie w mazowieckim z możliwością zdania odznaki ?
A możecie polecić jakiś fajny obóz gdzie przyjmują osoby pełnoletnie w mazowieckim z możliwością zdania odznaki ?


KJ Huzar organizował takie "wyjazdy integracyjne" dla osób powyżej 18 roku życia, ale nie jestem przekonana czy akurat w okresie letnim, odznaki przeważnie są właśnie w okresie letnim. Myślę, że wystarczyłoby zadzwonić do właścicieli, i się doinformować jak można by to zrobić, są bardzo mili więc nie powinno być problemu 🙂
Cześć  😉 ,

Zoja, z tego co napisałaś wnioskuję że może chciałabyś jechać tutaj http://www.polna6.pl/index.php?id=4&zoom=75, oferta wydaję się ciekawa na wakacje 2012, z tego co dowiedziałem się w zeszłym roku to oferta była również skierowana do ludzi powyżej 18 lat.  😀
Kuba111, wygląda fajnie  😉 Nie znalazłam tylko informacji co do przywożenia własnych koni - u mnie tylko taka opcja wchodzi w grę  🤣
Najlepiej napisać maila i się zapytać 🙂 A jeśli chciałabyś jechać, nie koniecznie na zgrupowanie czy obóz to polecam http://osrodek.stangret-kielce.pl/ byłem zeszłym roku, jak dla mnie było bardzo fajnie !! 🙂
Drugie też wygląda fajnie, ale niestety odległość przeraża, z Trójmiasta mi trochę daleko...  👀
Ja śmiało mogę polecić wakacje w stajni Jasminum  😅
W tym roku już trzeci raz z rzędu zostanie zorganizowany w tej stajni obóz jeździecki,
Stajnia się rozwija, w tym roku będzie aż 16 miejsc w turnusie, warunkiem przyjęcia takiej ilości os jest to że wszyscy musimy się zmieścić przy jednym stole  ❗ co gwarantuje rodzinną atmosferę oraz kolacje przeciągające się po kilka godzi  😀
Dwie jazdy dziennie, ujeżdżenie, skoki, teren, natural  (odczulanie koni na coraz to dziwniejsze przedmioty, rozciąganie, sztuczki, jazda na kantarze),
każdy z uczestników otrzymuje jednego konia pod opiekę i raz dziennie na nim jeździ, druga jazda jest na innym koniu.
Konie w stajni są przeróżnie, od słodkich kuleczek, po uparte wyzwania, ale z każdym można się dogadać, trzeba tylko zacząć mówić jego "językiem"

Wakacyjna oferta pojawi się już niedługo na stronie http://stajniajasminum.blogspot.com/

Oto wypowiedzi zeszłorocznych uczestniczek obozu:

"Jasminum to miejsce niezwykłe, na każdego czaka tam masa fascynujących przygód, o któych nigdy się nie zapomni. Jasminum jest wolne od miejskich spalin i głośnych ulic, za to pełne niezwykłych miejsc, pięknych widoków(z czterech stron świata otoczone jest przez piękny las 🙂. (dzieki dużej odległości od jasnych miast, w nocy na czystym niebie rozsypane są niby diamenty błyszczące, jasne gwiazdy). Jasminum zamieszkują wspaniali, jedyni w swoim rodzaju ludzie, których łączy wspólna pasja : KONIE.
Koniki tu mieszkające są tak samo niezwykłe jak to miejsce. Każdy z nich pragnie podbić serce człowieka którego spotyka, emanując poprostu szczęściem które czerpią z tego miejsca.
Każdy jeździec powinien poznać to miejsce, ponieważ w nim mogą się spełniać marzenia🙂"

"Jasminum jest miejscem wyjątkowym.Tego nie można nazwać obozem.To coś raczej w stylu wakacji w rodzinnym gronie.Nieważne ile masz lat i jak jeździsz,tu każdego traktują jak członka rodziny.Osoby,które tu spotkałam na zawsze pozostaną w mym sercu jako wspaniali przyjaciele i wielkie autorytety.To były najlepsze wakacje mojego życia.Wprost nie mogę się doczekać kolejnych wakacji w których zamierzam nie dać się wygonić przynajmniej przez miesiąc xd"

Filmiki mojego autorstwa na youtube  🏇
- magiczne śledztwo cz. 1
- cz. 2 ... cd nastąpi :P tylko na razie przygotowania do matury to uniemożliwiają


Do zobaczenia  😉
Ja będę na pewno  💘
Kuba111 O, dziękuję za polecenie naszego agro 😉

Chciałam tylko wtrącić od razu, że u nas to tez nie jest obóz: przyjmujemy na jeden termin maksymalnie 7 osób (na pobyt jeździecki, nie mówię o rodzinach, które przyjadą do nas na wczasy 😉) i owszem, można przyjechać z koniem. Reszta informacji na pw, co  by się za bardzo nie reklamować. 😉
Hej, jestem tu nowa i próbowałam własnych sił z wyszukiwarką ale niestety nic mi nie znalazła, nie wiem czy to moje zdolności czy zdolności wyszukiwarki, czy może nie było takiego tematu 🙁 w skrócie- chodzi mi o wczasy w siodle dla dorosłych w Stajni Mustang w Mostach koło Gdyni- może ktoś był i coś wie.... czy kobieta bez doświadczenia w jeździectwie może tam jechać- czy jest w ogóle sens??? Kiedyś jeździłam mając 12-15 lat ale to było bardzo dawno temu i już nic nie potrafię więc muszę zaczynać od nowa. Obecnie ma 29 lat i chciałabym zacząć od nowa,  mam  tylko nadzieję, że na jeździectwo takie rekreacyjne to nie jest już za późno w tym wieku 🙁 Będę wdzięczna za wszelkie informację, opinię 🙂 Może macie jakieś inne propozycję w innym miejscu a uważacie, że warto tam w moim przypadku jechać- totalnego laika który nie chce przeszkadzać bardziej doświadczonym od siebie i opóźniać grupy....
Hej 🙂
CZy ktoś może wie czy na obóz konny w pestce można zabrać własnego konia??
I czy ktoś z was był w stajni kierzbuń ??
A czy ktoś może wypowiedzieć się na temat obozów jeździeckich w Zbrosławicach? 😉
mils   ig: milen.ju
21 lutego 2012 19:32
Co możecie powiedzieć o Annopolu? Jak jest, jeśli chodzi o treningi, atmosferę, ile się wynosi po obozie? :kwiatek:
edit. To samo pytanie jeszcze o obóz Rakowcu. 🙂
A czy ktoś może wypowiedzieć się na temat obozów jeździeckich w Zbrosławicach? 😉


Nie polecam. Jedna jazda dziennie i brak dodatkowych zajec dla dzieci..
platka   Audere est facere
21 lutego 2012 19:57
Również Zbrosławic nie polecam.
Mało czasu spędzanego przy koniach, nie można się do nich zbliżać po za czasem przeznaczonym na jazdę i przygotowaniem do jazdy... Czas wolny nie jest zorganizowany.
Ja za to zdecydowanie, stuprocentowo i z przekonaniem odradzam Annopol- bardzo się zawiodłam pomimo ogromu pozytywnych opinii znalezionych w necie. Dokładniejsze info mogę przesłać na pw..
Witam serdecznie!!!
W sierpniu mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na zgrupowanie treningowe, nie jest to typowy obóz... Zajęcia prowadzi instruktor sportu jeździeckiego PZJ, czynna zawodniczka w skokach przez przeszkody. Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób z własnymi końmi, które chcą się czegoś nauczyć i spędzić czas w sympatycznej atmosferze...
Więcej informacji na PW.
uszatkowa   Insta: kingaielif
21 lutego 2012 21:45
Przeczytałam prawie cały wątek, ale mam taki mętlik w głowie, że nie wiem który obóz wybrać.

Zależy mi na tym, aby:
-mieszkać na terenie stajni
-można było swobodnie iść do koni, spędzić z nimi czas
-mile widziane pławnienie
-jazdy nie w zastępie, ale cos ambitniejszego, głównie ujeżdżenie, ale również małe skoki
-najlepiej przedział wiekowy od 14 w górę.
-grupy kameralne 6-10 osób
-grupy zaawansowane, najlepiej osoby galopujące
-najlepiej stały koń, albo chociaż możliwość jakiegoś wyboru (nie na zasadzie dostaniesz to, co zostanie)

Najbardziej zastanawiam się nad: Lewada, , Rancho Pcim, sk analop, Annopol
Niestety Skręt nie ma już miejsc. Kolejny rok się spóźniłam.  😤

Czytałam wiele pozystywnych opinii na temat tych stajni, ale było też trochę narzekań. Czy ktos wie, czy jakaś z tych stajni spełnia większość rzeczy, które wypisałam? Wiem, że takich pytań jest mnóstwo, ale czy ktoś może mi poradzić lub odradzić którąś z tych stajni?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się