Styl western (dawniej kącik)

pokemon, Ja będę jak lwica czy Tania? 😉
A to był trenejro narodowości polskiej?
pokemon, Ja będę jak lwica czy Tania? 😉
A to był trenejro narodowości polskiej?

Ja to mogę być jak wilczyca .
Przykry incydent ze strony obcego trenejro.
A balon się chociaż podobał?
Oczywiście Tania jak lwica 🙂

Balon rewelacja, szczególnie oglądany, jak już było ciemno z pozycji restauracji.
No i te kotlety wielkości talerza  😁

Incydent faktycznie żałosny i zupełnie niepotrzebny. Przykre, że zazwyczaj najwięcej do dyskutowania mają ludzie "spoza" robiąc czarny PR.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 września 2011 21:13
buahahahaha xD zawsze się krzyczy GOŁ GOŁ GOŁ!! to mnie rozbawiłaś xD to jakbyś była teraz na MECu, i zobaczyła polski sektor kibicujący polakom na szybkościówkach czy na drugim go w reiningu, to chyba byś zwiała do 'obcych' kibiców ;P
moj zupelnie polski sasiad, do swojego calkiem polskiego i dlugie lata normalnie chowanego konia mowi: guud girl, guuud girl, gołon, gołon. bek! bek! 😎
Ja zachodziłam w głowę z tym "izi,izi" . 😂
To chyba easy, easy miało być?
A Claudio Risso kibicował i zagrzewał w językach zawodników.
ovca   Per aspera donikąd
29 września 2011 18:43
Ja się ostatnio złapałam na wybitnie nie-westowym starym dobrym polskim 'hop' na zagalopowaniu...i nie mam pojęcia, skąd to przywlokłam  😂
http://profil.wwr.com.pl/Daniel_Jastrzebowski
Cierpki smak jubileuszu.
Zasmuca ten tekst.
Nawet nie chcę wiedzieć o kim mowa.
Tia, .... Wlasnie padlam trupem....
Zaplanowalam sobie w tym roku MP. Wpisalam do kalendarza juz w lipcu. Zarezerwowalam hotel.
Ale... Na za miesiac... Bylam przekonana - jak zreszta kilka osob znajomych, ze MP sa za 3 tygodnie  😲
Ze strony plwir wg. mnie wynikalo, ze teraz sa jakies akademickie zawody. Pozniej juz nie interesowalam sie strona i terminami. Wszystko zabuj
Kowne wiec czym sie martwic...
Dzis dzwoni kolezanka i mnie informuje, ze juz PO.... 
Na dodatek ja w sobote bylam teraz we wrocku, mialam czas, ale do glowy mi nie przyszlo, ze sa jakies zawody  🙄
Taniu, ten rok był naprawdę inny dla westu innego niż z RR. Dużo fajnych i nowych jakościowo imprez (MEC, Campoverde reining days, MP PZJ w reiningu, ME FEI w reiningu, Pleasure RUSh, Mistrzostwa Austrii westernowe dla arabów wygrane przez Polaków), szkolenia Tomasem Bartą , Martinkiem, Chrisem Coxem, Ricardo Bordignon). NIe jestem miłośnikiem PLWiR, ale trzeba oddać im sprawiedliwość, że te zawody były jakościowe lepsze. Jeden błąd sędziów spowodował frustracje kilku zawodników. Sam startowałem na MP i widziałem ucieszonych i przyjaznych ludzi, pomagających sobie i wspeierających się (nie mówiąc o atmosferze na MEC-u gdzie jak jeden z koni złapał kolkę cała drużyna w nocy koło niego biegała, a jeden z zawodników oddał drugiemu swojego konia do przejazdu). Dlatego dziwię się anonimowym komentatorom, którzy chyba lubią tarzać się w błocie i obrzucać nim innych. Sama znasz dwójkę tych sędziów i wiesz że raczej nie poważyliby się na udawanie, że nie widzą błędu - u jednego zawodnika. A nagonka jaka powstała w stosunku do zawodnika, którego przejazd wywołął tyle emocji została spowodowana przez osoby nie uczestniczące w Mistrzostwach. I tylko zastanawia mnie postawa jednego z treneró startujących w klasie open, który wywołął jakieś osobiste - nie wiadomo skad wyciągnięte emocje.
Uwierz impreza była fajna, a przejazd na 217,5 pkt Tomka był rewelacyjny.
Ja nie wiem co myśleć. I ty masz rację. I nasza Zosia fajnie wypadła. Ale i zdanie Daniela jest dla mnie ważne. Na wwr najpierw była twoja fajna relacja a potem skandal.
ovca   Per aspera donikąd
07 października 2011 20:44
...bo skandal rozkręcił się dopiero na wwr -Panowie ferujący wyroki i posądzający sędziów o najrozmaitsze konsztachty z zawodnikami cicho siedzieli na trybunach i grzecznie klaskali 😉 
Mam wrażenie, że byłam na zupełnie innej imprezie niż ta, o której teraz pisze się na łamach wwru...😉
Witam, witam. Gdzie najlepiej dorwać jakieś fajne, używane siodełko west ( oczywiście te "świetne" nówki za 600zł odpadają) chodzi o lepsze firmy, jakość.
Na allegro nic ciekawego nie ma. Może ktoś zna jakąś stronkę, albo kogoś, kto się tym zajmuje??
jest na allegro- ja sie coprawda nie znam ale firma chyba ok

http://allegro.pl/siodlo-western-hand-made-in-texas-saddlery-i1849421140.html    sama bym sobie takie sprawila na arabke  🏇

i ostatnio trafilam na stronke firmy logos - moze tam cos znajdziesz?
polecam firmę logos, mają bardzo szeroki asortyment i profesjonalne doradztwo, sama jakiś czas temu zakupiłam tam siodło i jestem z niego zadowolona  😀
kupiłam przedwczoraj westówkę u logosów 🙂 polecam!
Logos znam, znam. Jedno siodło już u nich kupiłam. Dobrze, że jest możliwość przetestowania wcześniej 🙂

druzalkowa- my jutro kupujemy westowki od Logos. Mam nadzieje ze cos dopasujemy do koni.

czy ktos wie, zna gdzie kupie- i ktory jest naprawde DOBRY pad pod siodlo west.

Szukałam firmowanych przez Wrangler, ale google wypluwa same zachodnie strony
ovca   Per aspera donikąd
12 października 2011 15:29
Zlota a jakiego padu szukasz? z neoprenu, z futra?
yucca show blanket - producent z usa, ale w zachodnich sklepach są ich show pady
więc chodzi o show pady czy zwykłe pod siodło - jak tak to neopreny dostępne w sklepie kinghorsów czy sklepie wwr są ok
Złota, na chwile obecna nie mając siodla, nie wiesz jaki pad będzie ci potrzebny. Czy zwykły, czy wycięty, czy pogrubiony na przodze- czy jakiś korekcyjny. Mam 4 pary- w tym super neopren, który się do konia mojego nie nadaje. Jeżdżę na starym korekcyjnym, by podnieść siodlo na przodzie.
Mam pad Brad Rens- ale dowiedzialam sie ze sie nie nadaje...
jutro bedzie siodlo

bedziemy mieli na szczescie pomoc specjalistow w dopasowaniu
ale mialam szukac padu firmowanego przez wrangler

macie racje - poczekam na siodlo...
[quote author=Złota link=topic=27.msg1156199#msg1156199 date=1318449478]
Mam pad Brad Rens- ale dowiedzialam sie ze sie nie nadaje...
jutro bedzie siodlo

bedziemy mieli na szczescie pomoc specjalistow w dopasowaniu
ale mialam szukac padu firmowanego przez wrangler

macie racje - poczekam na siodlo...
[/quote]

wiesz, nie chcę oceniać - ale skoro Ci profesjonalni "doradcy" Ci doradzili, że PAD Brad Rens sie nie nadaje - nie mierząc go na konia z siodłem - to ja bym sie zastanawiała.... nad ich profesjonalizmem
ja nie mówię, że sie nadaje - ale są trzy elementy: koń, siodło, pad - nie mając ich trzech razem trudno ocenić co sie nadaje a co nie...
co do padów firmowanych przez Wrangler - też dziwne - bo oni firmują kilka o ile nie kilkanaście różnych modeli padów - podano Ci dokładnie JAKI? jaki model?
to jak powiedzenia - kup na konia siodło firmowane przez Passiera - sorry - ale ta firma robi pierdyliard modeli...
"izi" przede wszystkim sama przemyśl co wg. Ciebie pasuje na konia a co nie...
Dodo, zle to napisalam.. oczywiscie ze mi podano jakiego mam szukac, ale myslalam ze w jedym miejscu znajde kilka. Nie znalazlam w polskich sklepach zadnego.

ten pad, ktory mamy przez jakis czas bedzie sluzyl


siodlo mamy, pasuje i do konia i do jezdzca

pomoc byla, profesjonalizm niezaprzeczalny

ciezko jest sie wyslowic jak sie jest zielonym... czlowiek uczy sie przez cale zycie
konie zasluguja na to co najlepsze dla nich i sa tak cierpliwe, ze naprawde jestem pod wrazeniem


Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
21 listopada 2011 23:12
Dziewczyny potrzebuję instrukcji jak zapiąć popręg po lewej stronie (bo po prawej jest podpięty chyba na stałę) chodzi o to że ten pasek jest mega długi i nie wiem co z nim zrobić by nie wisiał (pewnie jest jakiś sposób żeby nie wisiał ale ja dzisiaj nie zdołałam jakoś tego rozkminić) może jest jakaś hmm.. instrukcja siodłania west gdzieś na jakiejś str tu lub www? 🙂 No i może jak regulować wys strzemion (to zapięcie jest jakieś dziwaczne i nie za bardzo wiem co z tym zrobić.

W siodle jeździło mi się super ale że zakładała je właścicielka a mnie przy tym nie było to jakoś mi umknęło to zalukać co i jak 😉

Jeszcze raz przepraszam jeśli "kaleczę" wasze westowe nazewnictwo.
Medziiik co do wiązania popręgu itp.  ja się nauczyłam z tego :
  🤣

Z tym, że ja jestem w tej materii  laik full total , także nie wiem czy tak jest prawidłowo. W każdym razie działa 😉
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
21 listopada 2011 23:48
Dzięki dzięki  :kwiatek: Ja też laik :P bo właścicielka ma west siodło, a że do mojego uj jeszcze nie przyszły puśliska to muszę wsiąść w westówkę i wcale nie narzekam bo jest bosko 😀 ale jedyną wadą jest ciężkość tego siodła ;/ ledwo je wrzucam na konia  😂
Dlatego ja zazwyczaj wchodzę na stołek i dopiero wtedy 'kładę'  na konia 😉 Jestem za niska, w dodatku mam same wielkie konie,  więc założenie takiego siodła z ziemi dla mnie graniczy z cudem  😁
Co do wygody w pełni się zgadzam  😉 Super sprawa!
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
21 listopada 2011 23:57
No ja mam 165cm wzrostu i ledwo je dzisiaj zarzuciłam ba! ledwo je zdjęłam z wieszaka w stajni  😁

Co do popręgu to powiec mi czy tak zapięty jak na filmiku się nie poluźnia czy coś? :kwiatek:
Nic się nie powinno poluźnić ( u mnie jest okej). Z tego co wiem popręg nie musi być  tak mocno podpinany jak w klasycznych siodłach, bo westówka przylega większą powierzchnią do grzbietu, przez co leży stabilniej. Ale może lepiej żeby ktoś bardziej obyty niż ja zweryfikował tą informację  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się