Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Hej 😉 mam pytanie troszke nie na temat ;D
mam problem z moim koniem , i potrzebuje dla niego syropów lub proszków  uspakajających na zawody ...
nie mam pojęcia gdzie znaleść takie rzeczy firmy Chevinal ? macie jakieś sklepy gdzie można je znaleść ?
słyszałam o środku Chevinal chyba nerw control ale mogłam coś pomieszać z nazwą ...
Szukam na internecie ale znajduje tylko jakieś witaminy tej firmy ;/
Proszę o szybką  pomoc gdyż mam 2 tygodnie na zanalezienie tego środka przed zawodami ;/
Chevinal nie ma takich rzeczy. Przynajmniej nie spotkałam się z proszkami uspokajającymi na zawody firmy Chevinal.
Poza tym.... czy środki uspokajające nie są czasem zabronione na zawodach? :/
Hej 😉 mam pytanie troszke nie na temat ;D
mam problem z moim koniem , i potrzebuje dla niego syropów lub proszków  uspakajających na zawody ...
nie mam pojęcia gdzie znaleść takie rzeczy firmy Chevinal ? macie jakieś sklepy gdzie można je znaleść ?
słyszałam o środku Chevinal chyba nerw control ale mogłam coś pomieszać z nazwą ...
Szukam na internecie ale znajduje tylko jakieś witaminy tej firmy ;/
Proszę o szybką  pomoc gdyż mam 2 tygodnie na zanalezienie tego środka przed zawodami ;/


Nerv Cotrol to firma Pavo
Foran produkuje z uspokajaczy Nutri Calm Liquid oraz Shy Feeder B.

Sankaritarina
Chevinal to nazwa syropu z witaminami i minerałami a nie nazwa firmy.
Chevinal produkuje firma Foran.
Środki uspokające są dozwolone jeśli nie są zabronione.
Wyjaśniając - niektóre substancje w uspokajaczach są uważane za doping a niektóre nie.
Jednym zdaniem - środki uspokajające NIE są zabronione na zawodach jeśli w swoim składzie nie zawierają substancji uznawanych za doping.
Aaaa, to i ja palnęłam głupotę. 😡 Przepraszam.

A z tymi uspokajaczami to nie jest tak, że znakomita większość  na rynku posiada te substancje uznane za doping? Czy znowu mi się coś pomyliło(?)
strona dodsona zupełnie padła???

A z tymi uspokajaczami to nie jest tak, że znakomita większość  na rynku posiada te substancje uznane za doping? Czy znowu mi się coś pomyliło(?)


Zdecydowana większość uspokajaczy dostępnych na rynku  zawiera magnez, często tryptofan i witaminy z grupy B oraz  zioła (np. passiflorę). w różnych stężeniach.
Nie ma w tych składach nic co jest ujęte w wykazie środków uznawanych za doping.
Na tych preparatach jest wręcz informacja, że można je stosowac podczas zawodów.

Jak ktoś chce zadziałać z determinacja i radykalnie, to  sięgnie po leki ale wtedy to już jest inna bajka jeśli chodzi o doping.
Dokładnie tak, jak pisze szemrana - jednak z reguły jest potrzeba, żeby trochę zrelaksować, uspokoić i odstresować konie startujące, a nie konie, które w trybie bezrobotnym łażą gdzieś po łące.
zioła także są na liście dopingowej

są ziołowe środki uspokajające z walerianą i ona jest uznawana za doping...na opakowaniach jest to zaznaczone

tak samo czarci pazur w środkach na stawy...
i owoce piperzowca we wcierkach 🙂
Aha, na tej zasadzie. Dzięki za rozjaśnienie. 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 września 2011 22:42
tak samo czarci pazur w środkach na stawy...


Co zatem z D&H Mobility,który zawiera czarci pazur?
Dodoson pisze,że: "Produkt wolny od substancji zabronionych przez FEI, Jockey Club i Horse Racing Association"

🤔
Czarci pazur jest na liście substancji uznawanych za doping.

Sprawdzając na stronie Dodsona (orygnialnej) w składzie Mobility jest czarci pazur.
Natomiast brak wzmianki że  "Produkt wolny od substancji zabronionych przez FEI, Jockey Club i Horse Racing Association"

Na polskiej stronie Dodsona taka wzmianka jest - oznacza to błąd na polskiej stronie
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 września 2011 23:08
Zatem na ile przed zawodami powinno się zaprzestać podawania?
48 godzin przed zawodami
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 września 2011 23:17
Uff, bo już się zestresowałam...
W którym miesiącu ciąży najlepiej zacząć podawać jakieś dodatki paszowe lub suplementy dla ciężarnych?
Co podawać konikowi który chodzi ok 1,5 godziny
na treningach skaka .
Chodzi mi o dodatki do paszy podstawowej .
Konikowa, SKACZE, a nie "skaka".
A paszą podstawową co jest?
Przepraszam za bład
z tego co sie orientuje
gniecione ziarna zbóż
siano
ale moze być coś jeszcze podawane
No, ok, ale jakie ziarna zbóż. To ciągle za mało konkretów.
I przede wszystkim: po co chcesz coś podawać? Koniowi coś potrzeba? Jest w kiepskiej kondycji, że potrzebuje dodatkowych rzeczy? Bo jeśli tylko w ramach dodatku, po garści, to bardziej się będzie opłacało kupić worek marchwi.
z ziaren to chyba owies z małymi domieszkami innych zbóż
no przydało by sie bo koń traci na wadze  🙁
Przez dużą ilość pracy pod siodłem
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
12 września 2011 21:13
Kto importuje Hartoga?
hartoga można dostać w stefendisie
i w animavecie
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
13 września 2011 10:42
Chodzi mi o importera bo chce wziąć dużą ilość.
No to właśnie oni sa importerami. Można czekać lata świetlne.
A atos skąd ma hartoga? 🙂
Hmm, a ja mam pytanie o Besterly. We wszystkich ich muesli jest taki sam stosunek (ilość, procent, nazwijcie jak chcecie) energii strawnej do białka. Jak to możliwe?  😲 Może robię z igły widły, ale jakoś nie mogę tego dociec...
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
19 września 2011 20:12
Jakie pasze polecilibyście?
Chodzi mi o dobry stosunek ceny do jakości. Chcemy ściągnąć około 800-1000 kg.

Od razu odrzucam Hartoga (chyba że wiecie skąd można go wziąć po dobrych cenach oprócz Stefanidisa i Animavetu).

Equifirst? Jak go oceniacie?
Havens?
asior   -nothing but eventing-
19 września 2011 20:21
Dobre ceny ma Atos, ale nie wiem czy to dla nich nie bedzie problem, zeby sciagnac taka ilosc paszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się