Siodła z niższej półki, co polecacie?

znacie może jakieś tanie siodełko, które będzie dobre na hucuła?przeżywam małą załamke, bo nic na nią nie pasuje🙁wszystko za wąskie i sie obraca🙁
A co sądzicie o tym  http://jezdzieckieakcesoria.pl/siodlo-islandzkie-p-99.html Nada się na rajdy ❓
aliasa to siodło co podlinkowałaś to po pierwsze pfiff, więc sama sobie odpowiedz czy nada się w ogóle na dłuższe użytkowanie,
po drugie jest to siodło na konie islandzkie ( szerokie plecy, niewykłebione ) i w zależności od tego jakiego masz konia musisz przemyśleć czy będzie pasowało.

hugolina009 właśnie w temacie siodeł islandzkich może o takim byś pomyślała.
ahmmm no nie zauważyłam że to pfiff 😵 Ja szukam niedrogiego siodła rajdowego, chciałabym żeby pasowało na moje dwa konie, ale z tym może być ciężko... Bo pierwszy w typie hafingera ok 155cm dość szeroka, a drugi ślązak też szeroka. Więc jakie byście polecili ? Z góry dzięki za odp ... 
Mógłby mi ktoś wyjaśnić w wolnej chwili te zestawienia: niedrogie-rajdowe-ślązak/haflinger?
Bo jakoś dziwnie chyba rozumiem pojęcie "siodło rajdowe" 🤣 Tzn. - ja rozumiem, że rajdowe to do rajdów 🙂 To pewnie też źle rozumiem pojęcie "rajd"?
Sama nie wiem, czy żartuję trochę, czy w ogóle  🤔wirek:
W każdym razie idea długich wędrówek konno na tanim i niedobranym (skoro dwa konie) siodle nie podoba mi się wcale a wcale (niezależnie od doboru ras koni). O co tu właściwie chodzi?
halo może źle się wyraziłam potrzebuję siodła wygodnego do terenów 4 lub 5 godz bo z mojego wyrosłam trochę mi przybyło tu i tam. Ma pasować na jednego konia.
aliasa, więc szukaj siodła wygodnego 🙂, niekoniecznie rajdowego. Zapytałabym, jakie siodła ludzie polecają na takie kilkugodzinne włóczęgi (jeszcze pytanie - jakimi chodami, w jakich proporcjach), w których się dobrze jeździło, nie robiły "jakichś numerów" etc. - tzn. o typ siodła chodzi, markę - bo dobranie do konia i jeźdźca - inna rzecz. Tu ci nie pomogę, bo jeżdżę 2 godz. max 🙁 i nie wiem. A sądzę, że czasy się jednak trochę zmieniły, odkąd jedynym "właściwym" siodłem w dłuższy teren była kulbaka "wzór xy". Możesz "równolegle" (na drodze pożyczania?) dopasować jakiekolwiek typowe siodło na konia - żebyś szukając siodła na włóczęgi, mogła napisać np. 34 "prestiża" czy tam czerwony winteca, czy coś w tym stylu, czy tam - rozstaw ławek w rajdowych. I potem mogłabyś szukać czegoś w miarę dostępnego dla kieszeni.
Mam jeszcze pytanie do "ogółu", z ciekawości - czy faktycznie te rajdówki PFIFFa są tak samo kiepskie jak klasyczne (te po kilkaset PLN)? I czy to prawda, że doskonałe siodło rajdowe jest koszmarnie drogie? (takie typu high- tech, a może są też "klasyczne" 🤔)
Ja mam taką dziwną mieszankę, kochanego Hultaja , w paszporcie ma wpisanego kuca fel, hucula, małopolaka. Konik okrąglutki ale udalo mi się dopasowac na Niego takie siodełko rajdowo- rekreacyjne.
http://www.atos.sklep.pl/?p=p_162&sName=siodla-pleszewskie

cena 1500 zł wiec jak na wygodne, rajdowe siodełko nie za drogie. Mnie super się nim siedzi, Konik tez nie narzeka  😉
zresztą posrednik pomógł mi dopasowac siodełko (pare razy wymienialismy, dopoki nie trafilismny na dobre, dopasowane do konia)
ach...jak mi sie marzy taki pleszew 💘  niestety jest poza moim zasięgiem finansowym, nawet używany 😕
halo, zawodowe siodła używane w konkurencji rajdów długodystansowych są drogie. Poszukaj siodeł podium 🙂
na swojego zimnokrwistego grubaska nie mogłam nic dobrego i tanszego dopasowac. Zaryzykowalam i  4 lata temu kupiłam takiego Pffifa [url=http://animalia.pl/produkt,6137,524,PFIFF_Siodło_na_konie_zimnokrwiste.html.] http://animalia.pl/produkt,6137,524,PFIFF_Siodło_na_konie_zimnokrwiste.html.[/url]
Siodło to było już raz "ratowane" przez rymarza, do tego bardzo się odbarwia (pastowanie, czyszczenie nic nie daje).
Mam go w sumie 3 lata, używane bardzo często, latem codziennie, zimą wszystkie soboty- niedziele itp.Siodło wygodne i po  ostatniej "wizycie" u rymarze (poza kłopotami odbarwienia) nic łego sie nie dzieje.
Używam go własnie jako siodelka rajdowo- rekreacyjnego i w sumie jestem zadowolona.
faza
a ten pleszew jest ok czy szybko cie niszczy???
bo chce kupić pleszewa i sie zastanawiam cy kupic
ja mam pleszewa dopiero od pól roku ,wiec nie mogę osobiscie nic powiedziec o jego trwałosci. Mogę i mówie ,że jest baaaardo wygodny.
Kupiłam ją po namowie mojej koleżanki, Ona ma to siodlo ładne pare latek a ciągle wygląda jak nowe.
Mam siodło Loesdau (od zakupu freemaxa nieużywane😉) - to na szersze konie, kupiłam je kilka lat temu (3 lub 4) i muszę powiedzieć, ze jestem pozytywnie zaskoczona jakością. Miało być "na rok lub dwa, póki lepszego sie nie kupi" a po tym okresie czasu- wygląda dobrze, tylko standardowe wytarcie koloru od puślisk, żadnych pęknięć, przetarć. Sądzę, że zważywszy na cenę to dobry zakup. No i poduszki ma dobrze ustawione- szeroko, nie jak czasem się widzi, ze ledwo dwa palce się zmieszczą (co jest częstą wada starych, nawet markowych siodeł)
jasminowa masz może jakieś zdjęcie tego siodła? Można go gdzieś u nas dostać?
Faza, tylko tak porównując w tej lub podobnej cenie można kupić z daw-maga używane np. rajdowe siodło w rewelacyjny stanie nie wymagające wkładu finansowego jednak lepszej jakości nawet jako używane, nie odbarwiające się lub inny model albo też innego lepszego producenta.
Mimo wszystko jak za siodło pfiffa to cena wysoka - no i jednak przy częstszym i bardziej intensywnym użytkowaniu trzeba się liczyć z tym, że może "umrzeć" to siodło wcześniejszą śmiercią naturalną hehe
Cejloniara, eee tam - myślałam, że znacznie gorzej 🤣 co to jest 1500 E 😁 (za Podium)
Cobrinha  znasz moją Kaskę i wiesz jak trudno dla takiego grubaska kupic siodło. Uzywane? Raczej w ofercie używanych nie znazlam siodeł dobrych firm na grubasy.
Nie mówię,że siodło Pfifa jest dobre jakosciowo, gdyby ta było to nie musiłabym po 3 latach oddawac do naprawy do rymarza (rozlatywały się przednie poduchy,w wiele miejsc się poprzecieralo) no i nie odbarwialoby się. Ale mam to siodlo i generalnie po naprawie nadaje się dalej do używania.
faza możesz spróbować z Loesdau- naprawde jestem zaskoczona szerokością tego siodła, myślę, ze może byc dobre na grubaska😉 Nie jest drogie (zwłaszcza używane) a jakościowo moim zdaniem dobre- tj wiadomo, ze do np. prestige czy kieffera mu daleko😉 Ale biorąc pod uwagę cenę- trzyma się naprawdę nieźle.
kurcze ostatnio na allegro było to siodełko i zastanawiałam sie czy jest ok, bo mało o nim słyszałam... za 450zł z możliwością przymiarki 😵
teraz bede sie pluć, że gonie wzięłam 😤
Faza, ja na Kluska właśnie z drugiej ręki kupowałam na grubasa hehe jedno Wintec drugie Barefoot bezterlicowe.
Pierwsze bardzo szybko sprzedałam bo na Kluska było super, ale za to dla mnie nie najlepsze.
Trzeba tylko szukać - ale znaleźć jak najbardziej się da 🙂
Wszechstronne czy o profilu skokowym da się jak najbardziej kupić z wyżej wymienionych... ale fakt faktem, klasyczne terlicówki w szczególności ujeżdżeniowe jakie preferuje są raczej nieosiągalne na szerokie konie. Choć pojawiły się freemaxy które na grubasy jak najbardziej się również nadają - szkoda, ze dla mnie to siodło też ma za krótkie tybinki  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
27 sierpnia 2011 11:26
Jaki jest standardowy łęk w Daslo Rimini Pro Light 17 i 17,5? I jaki będzie o rozmiar większy? Bo chyba kupiłam taki sam :/
przerobienie mojego siodla zeby bylo dobre na konia jest tak tragicznie trudne, ze skapituluję, i się pozbędę. a plakac mi sie chce, bo mi tak fajnie się w nim siedzi, ladnie nogę trzyma, wygodnie strasznie, ale trudno 🙁🙁🙁

potrzebuje cos szerszego, duzy rozmiar, chetnie sporawe klocki, ujezdzeniowka, moze byc krótsza tybinka, no i skórzane. po weekendzie bede sie domawiac z panem z Gostynina, bo kazal w poniedzialek dzwonic, jakies siodla mu zasugerować? jak dla mnie moze byc uzywka, byleby w stanie nadajacym sie do uzytku. jak kobyl nabierze masy to zamówimy prestiga albo stubbena specjalnie dla niej, ale teraz trza poczekac 🙁 pomozecie troszkę?
emptyline, granatowy - przynajmniej według strony dobry-kon.pl, chociaż ja w swojej 17' miałam czarny 😉. Potem jest czarny, zielony i żółty.
emptyline   Big Milk Straciatella
27 sierpnia 2011 19:56
Kupiłam czarny. No zobaczymy, jutro jadę do siodła...tfu, konia, to się okaże 🙂
Dziękuję!
Czy jakaś dobra osoba znająca się na siodłach mogła by mi powiedzieć co to jest za siodło ?
Albo może ktoś widział podobne ? Konkretnie chodzi mi o te poduchy kolanowe.
Pleszweskie wszechstronne, ale nie z daw-maga tylko z siodlarza chyba... Jak dobrze pamiętam. miałam okazje siedzieć w podobnym- z podobnymi, dość do przodu wysuniętymi poduchami- nie było tragicznie😉 Kto co lubi.

jasminowa dzięki 🙂 I szczerze mówiąc myślałam, że będzie tańsze. Ta cena mnie powaliła  😵
podbijam moj wczesniejszy post 🙂
Mam siodło, jest w ogłoszeniach wystawione, szeroki łęk i na niewykłębionego konia,
zapraszam na PW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się