Młode Konie

Bischa   TAFC Polska :)
13 sierpnia 2011 16:34
Myślę, że najlepiej będzie, jak napiszesz w tej sprawie w wątku trójmiejskim, lub sopockim 😉
Z Conuchem 🙂



Jaguar :P
ładnie mu w tym ogłowiu - tylko przesuń kółko z tej kości tak aby leżało poza nią. Przepraszam ale jakoś mnie to "boli" 🙂
Sama mam meksykańca i wiem ze trudno dopasować
W związku z tym, że niedługo  nareszcie będziemy mieli warunki, żeby rozpocząć pracę nad mięśniami u młodego, chciałam was zapytać czy stosować jakieś witaminy, wcierki itp, żeby wspomóc wyrabianie się mięśni ?

I od razu powiem wam, że zastosowałam się do waszych rad 🙂 Od jutra będę miała trenera który przez najbliższy miesiąc zajmie się młodym z ziemi, a potem będzie nas trenował 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 sierpnia 2011 15:20
triforce equistro🙂
Myślicie, że takie witaminy dla młodego konia byłyby ok ? : Foran V. S. L. Powder 1kg
Foran V.S.L. będzie przyspieszał regenerację mięśni po wysiłku i zapobiegał zakwasom. Jeżeli chcesz wspomóc rozbudowę masy mięśniowej proponuję jakiś preparat zawierający gamma oryzanol, np Derbymed Oryzanol E, Humavet Gammabolic, Maxavita Maxapower, albo otręby ryżowe np. Nutracea Max-e-glo.
Pacia super że załatwiłaś trenera 😅 zobaczysz jak to zaprocentuje w przyszłości, to jest najlepsza inwestycja 🙂

A ja niecierpliwie czekam na fotki od koleżanki, która mnie dziś odwiedziła z aparatem i uwieczniła moją jazdę na Duszku. Fakt, że tylko stęp, bo potem stwierdziła, że woli się opalać ( :zemdlal🙂, ale zawsze!
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2011 22:16
Pacia, a dalej wyrabiasz mięśnie szyi lonżując na pelhamie i wypinaczach czy już obrałaś inną taktykę? nie zapomnij wspomnieć o tym nowemu trenerowi, na pewno się ucieszy!
Na rozbudowę chyba najlepszy był i jest Max E Glo. Widziałam sporo koni, które fajnie przybrały po tym. Oczywiście pod warunkiem uczciwej, solidnej pracy 🙂
Agaleon - piękne konisko! 🙂 Ile ma w kłębie?

Mój troszkę poskakał na hali 🙂


I w terenie byliśmy. Młody jako prowadzący wyznawał zasadę "troszkę się boję kamieni i kukurydzy, ale pójdę dzielnie przed siebie patrząc jednym okiem i parskając na wszystko" uwielbiam go 🙂
Gillan oczywiście, że obrałam inną taktykę 😉
amnestria Wolę zainwestować teraz w trenera, niż potem wydać dużo więcej na korektę konia 😉 Dzisiaj zadzwonili do mnie, że młody przeskoczył o 4.30 ogrodzenie, które ma 170 cm  😲 Więc nie mam wątpliwości, że skakać to on umie 😉 Pobiegł za sarną pod las  🤣
Grast, łał, gdyy moja tak chciała skakać...

Tu kolejne wsiadanie, jak na razie, bez ekscesów.
majek   zwykle sobie żartuję
17 sierpnia 2011 09:46
wrzucam moje maleństwo (2 lata i prawie 5 mies)


pacia a można wiedzieć gdzie teraz stacjonujesz i kto sie zajął młodym?
Od dzisiaj stoimy w podskalanach. Zajmuje się nim Bartosz Lech 😉 Wcześniej prywatnie przez miesiąc 😉
ja już wstawiałam ZNK, ale chyba mogę jeszcze tu? Moja 5latka 🙂


Ritka no nie ten sam Muflon normalnie!!  🤔 😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
17 sierpnia 2011 19:27
majekależ to już jest pannica🙂nic tylko czekać jak będzie śmigałą pod siodłem 🙂
rtk ładna młoda, ale aż mnie wszystko boli jak ty ją ganaszujesz...brrr
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 sierpnia 2011 19:56
Alicja_8, o ile się nie mylę, na dwóch pierwszych fotkach jest Anka, a jak wszyscy wiemy Anka tak męczy w Niemcolandii konie, że aż ją do Verden wezwali, żeby pokazała jak je katuje...
Dziś robiliśmy zdjęcia sprzedażowe mojego siwego. Młody latał jak głupi, ma chłopak moc 😉
Moon   #kulistyzajebisty
17 sierpnia 2011 21:16
Wszystko fajno, tylko na litość boską, dlaczego przy skokach luzem 3/4 ludzi nie wykazuje się choć w najmniejszym stopniu dobrą wolą dla własnych koni?! - Ot, stykło by położyć drąga pod przeszkodą, Młodemu  byłoby o wiele łatwiej domierzyć i ocenić wysokość i szerokość przeszkody...
Gillian   four letter word
17 sierpnia 2011 21:18
Alicja_8,  😵

rtk - wow, ale masz maszynkę!
właśnie chciałam napisac to co Moon, młodemu koniowi w szczególnosci powinno wszystko pasować i powinien nie musieć się "ratować".

rtk, super kobyłka 🙂 chyba macie problem z siodlem, czaprak wyjeżdża?
Moon - o ile mnie oczy nie mylą, to chyba pierwszy drąg jest specjalnie wysunięty?

grast - prześliczne masz zwierzę
Tak, dolny drąg został specjalnie wysunięty.
amazonka89 ja bym pomyślała na drugi raz o jakiś innych słupkach ,  bała bym się żeby mój koń czasem nie nadział się na te słupki .
Fajnie skacze  😉 
monia
😵

rtk
Młoda jest fantstyczna !! Mam nadzieję, że będę mogła Was oglądać na MPMK za tydzień  👀 ?
Alicja_8, to jak mam jeździć zeby było dobrze?                                              Tak, wybieramy sie na mpmk. Pode mną nie jest tak fajnie jak pod anka, ale trzeba sie uczyć:-) armara, mam nadzieje ze cie poznam!
amazonka, wazniejsze jest raczej ustawienie wskazowki, a przy takich wysokosciach skakanie w szeregu.
Moon   #kulistyzajebisty
18 sierpnia 2011 09:37
Yhh, chodziło mi o "głupie" położenie drąga na ziemi pod przeszkodą (lub w formie wskazówek)

Tak jak stawia się (przeważnie) w konkursach dla młodych koni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się