Kącik Ujeżdżenia

siwek, problem w tym, że odciążenie przodu wiąże się z wcześniejszym rozluźnieniem, a to przejściowo nieco obciąża przód 🙁
Na twoim miejscu jeździłabym w tzw. naturalnej sylwetce, tak m.w. jak koń biega po padoku, pilnując jednak dość wolnego tempa, luźnych ruchów, okrągłości. Że zad trzeba "napędzać" - to chyba jasne, ale tu istotne jest nie tylko "mało ciężaru" na przodzie, ale jeszcze pewnie, żeby koń przodami nie uderzał bardzo mocno w ziemię, bo cel "terapeutyczny" idzie biegać 🙁 Jeśli trzeba i inaczej się nie da, to... jeździ się nawet na środkach uspokajających, bywa 🙁
a jak dlugo trzeba tak jezdzic? Mam nadzeje ze jakas chwilowa kontuzja. Ja bym odpuscila na pewno zzucia z reki (prowokuja do uwalenia, zwlaszcza konia z slabymi plecami), jak namniej przejsc, chody boczne tez niewskazane dla koni z problemami.
vissenna   Turecki niewolnik
16 lipca 2011 11:26
siwek Z góry przepraszam, ze wstawiam swoje foty ale na komórce wyszukiwanie, zapisywanie itp zajęło by lata.  Posłuże się moją galeri, by nikogo nie urazić.
Tu masz przykład jazdy w naturalnym ustawieniu, na kontakcie, zad mógłby bardziej pracować, ale koń się "nie uwala na przodzie":

Koń z większym ciężarem na przodzie. Zad wysoko, niepodstawiony, ciężar ciała jeźdźca i konia dźwigają w większości przednie nogi.
halo, arimona, vissenna :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: bardzo dziękuje. coś już zaczyna świtać  💡
mam ujezdzeniowego trzeszczkowna na którego czasem wsiadam, głównie ze  wzgl.na jego stan psychiczny (czuje sie wtedy potrzebny)bo juz i tak za duzo nie wypracujemy... chcialam sie upewnic ze krzywdy mu nie robie tymi stepo-klusowymi podbojami. moze wrzuce fotke i zerkniecie czy jest ok?
vissenna   Turecki niewolnik
16 lipca 2011 17:18
siwektrzeszczkowiec trzeszczkowcowi nie równy. Znam takie, które są wyłączone w ogóle z pracy i takie co z powodzeniem chodzą w sporcie.  Oprócz jazdy na odciążonym przodzie jakieś jeszcze zalecenia od weta macie? Jak z częstotliwością i obciążeniem treningowym? Część trzeszkowców ma na przykład zalecenie żeby jak najmniej kłusować, po rozprężeniu w stępie najpierw galop, potem stęp...
zgadza sie, ale moj juz nigdy do regularnej pracy nie wroci  😕 mam cala liste zalecen... zero klusa lub od swieta gdy ma lepszy dzien tylko na prostych. dlugo stepujemy (obowiazkowo zel rozgrzewajacy wczesniej) i od razu galop w jego rytmie. nie robimy ciasnych zakretow, nie jezdzimy po nierownym... czasem biore go co 2.dzien, czasem raz na 2tyg... w każdym razie chce zrobić wszystko co mogę żeby odciążyć jego trzeszczki

piszcze co powinnnam zmienic zeby odciazyc przod?
Wybiera się ktoś jutro do Aachen? Zastanawiam się czy tam nie pojechac fajnie byloby kogos poznac 😉
W tej chwili Totilas w Aachen na clipmyhorse.tv!
siwek dobry wet. i naprawdę dobry kowal, który kuje ortopedycznie
ale prosilam o pomoc w jezdzie a nie ,,zlote rady,, dot.leczenia. radze sobie z tym doskonale  🙂
a to przepraszam, źle zrozumiałam 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 lipca 2011 07:33
http://www.konie-ujezdzenie.pl/me1.html

ania sergiej wstawiła pierwsza galerie naszych z otwarcia ME🙂

  ale fajnie usmiechniety team wyglada🙂
Ale ekipa tam pojechała 🙂. Trzymam kciuki!
bardzo radośni i mają super fajne koszulki 😀
Ale fantastyczne zdjęcia, z wielką przyjemnością ogląda się taką pozytywną galerię 😀
Dalej polska ekipa, wszyscy trzymamy kciuki! 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 lipca 2011 13:22
Juniorzy  jasiek Gawecki jak na razie nr 1 64,270%...  ale jeszcze jakieś 50 koni bedzie jechać...;

Mateusz w YR, 62% Viki 59% - cos musiało sie mocno spieprzyc, Ewa jedzie po 16tej


wyniki na żywo:
[[a]]http://european-broholm.dk/GB/STARTS%20AND%20RESULTS.aspx[[a]]
Kurcze, ale emocje!
😅 go, go go!

Z ciekawostek: Sophie Wells z UK jest jednocześnie w kadrze para. Niestety na moim grade IV 😉
Wiecie, że w AAchen Rath do dekoracji wyjechał na innym koniu? słabo co? publika go wygwizdała
może konia nie chciał męczyć?


Mam pytanie, zaczełam na okres wakacji jeździć 5 letnia klacz wszytsko fajnie ale mam problem z zgięciem szyi na zakrętach. koń normalnie się zgina w stój itp. Rozmawiałam z poprzednim jeźdźcem to powiedział, że koń się zgina lecz trzeba bardzo pilnować i mocno działać łydkami. Ale moim zdaniem to nie powinno tak wyglądać zwłaszcza, że koń ma być dla drobnej dziewczynki i tu moje pytanie jakie mogę zastosować ćwiczenia dla poprawy tego zgięcia?
Wykluczyłam problem z kręgami zostały jeszcze w sumie zęby i zmiana wędzidła bo obecnie chodzi na pelamie 🙂


dziękuje za rady 🙂
Co znaczy "kon sie zgina w stoj itp."?


Mlodym zycze sukcesow na zawodach, niech troche cos wywojuja. Tak miedzy nami tylko mi sie nie podoba, ze M. Cichon jako jedyny bez kasku i w okularach.
to znaczy że proszę konia aby zgiął głowę w stronę łopatki jest  to także tak zwany stretching
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 lipca 2011 21:14
Anka Nie znam się, ale wydaje mi się że to jest kwestia tego, że np Janek jeszcze jest niepełnoletni i kask mieć musi?  😡
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lipca 2011 21:19
Chuda, to popros go przed zakretem zeby zgial szyje 🏇 bedzie stretching w ruchu  😵
Chuda stretching...  😵

Zu nie wiem, ale dla mnie to po prostu nie wyglada.
Gienia bardzo śmieszne uśmiałam się po pachy
czytając przepisy natknęłam się na to, że w konkursach otwartych, gdzie kuce startują z dużymi końmi obowiązuje klasyfikacja otwarta, rozpisanie na dwie serie.
co to znaczy?  
Wiecie, że w AAchen Rath do dekoracji wyjechał na innym koniu? słabo co? publika go wygwizdała


ja się nie znam bo szary skoczek jestem ale co w tym dziwnego/złego?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lipca 2011 21:24
Chuda, no coz, to pytanie powinnas zadac w kaciku podstaw a nie w kaciku ujezdzenia. smiej sie dalej 🙂
_kate, domyślam się (z autopsji), że chodzi o to, że w jednym konkursie robią dwa podia. Jedno dla kucy, a drugie dla dużych koni 🙂
poprosiłam o ćwiczenia a nie jak się skręca koniem. I śmieje się dalej śmiech to zdrowie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się